Kıbrıs’ın Parlayan Yıldızı: Serim Company

04.10.2016 - 18:15
Faaliyetlerine 1992’de kurduğu Sera ile başlayan Serim Company, Artı Yatırım Danışmanlığı ile inşaat ve emlak yatırım sektöründe Orta Asya’da çalışmalar yapmaya başladı. Günümüzde emlak projeleriyle yatırımcıları Kuzey Kıbrıs’a çekiyor ve Türkiye’de de yatırımlarına devam ediyor.
 
Gayrimenkul yatırım, konut danışmanlığı ve kredi desteği alanlarında çalışan Serim Company, bumerang etkisiyle yatırımların değişken vadede karlı olarak dönüşünün önünü açıyor ve karlılıkta tek sefer kazancını değil, sürekliliği ön plana çıkarıyor.
 
Avrupa ve Orta Asya’ya yatırımlar
 
Kuzey Kıbrıs’ın en önemli gayrimenkul danışmanlık şirketlerinden biri olan Serim Company, geçmişte bağımsızlığını kazanan Türki Cumhuriyetlerinde yatırım fırsatları üzerine projeler oluşturarak gelişim potansiyeli olan bölgelerin kalkınmasına yönelik çalışmalar yaptı.
 
1997 yılından itibaren Türkiye ve Orta Asya bölgesinde uluslararası yatırımcılara sağladığı yatırım, finans danışmanlığına ek olarak, Türkiye, Orta Asya ve Avrupa’ya ithalat ve ihracat faaliyetleri sürdürdü.
 
Satış rekorları ile yıldızlaştı
 
Bir inşaatı tüm yönleriyle ele alarak gayrimenkul alım-satım ve ticaret faaliyetlerinde bulunan Serim Company, bugüne kadar tamamladığı projelerle nitelikli konut inşası ve projelerinde hızlı satış rekorları kırarak Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’ın parlayan yıldızı oldu.
 
Her yeni projeye yenilikçi ve ihtiyaçlara cevap verebilecek tüm detayların düşünülmesi başlayan Serim Company, bölgesine değer katan ve ekonomiye yön veren büyük projelerin yanı sıra kurumsal sosyal sorumluluk projeleriyle eğitim, çevre, kültür, spor ve sağlık alanlarında yürütülen çalışmalara da destek veriyor.