Hakkımızda

Faaliyetlerine; 14 Şubat 1992 yılında kurduğu “Sera” ile başlayan Serim Company devam eden süreçte “Artı Yatırım Danışmanlığı” ile inşaat ve gayrimenkul yatırım sektörü alanında Orta Asya bölgesinde (Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan) temelleri atılmıştır.

Serim Company bağımsızlığını kazanan Türki Cumhuriyetlerinde yatırım fırsatları üzerine projeler oluşturarak, gelişme potansiyeli olan bölgelerin kalkınmasına yönelik çalışmalar yapmıştır.

1997 Yılından itibaren Türkiye ve Orta Asya bölgesinde uluslararası yatırımcılara sağladığı yatırım, finans danışmanlığına ek olarak; Türkiye, Orta Asya ve Avrupa kıtalarına ithalat-ihracat faaliyetleri sürdürmüştür. Serim Company, bünyesindeki grup şirketlerinden aldığı güç ile bölgesinde alt yapı, üst yapı inşaatlarını üstlenerek gayrimenkul alım-satım ticaret faaliyetlerinde bulunmuş, yükselişini sürdürmeye devam etmiştir.

Serim Company Orta Asya’dan sonra yatırım rotasını Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne çevirmiştir. 2003 Yılında gayrimenkul yatırımlarına başlayan Serim Company bünyesinde bulunan grup şirketleri, 2010 yılına kadar gayrimenkul yatırımlarına devam etmiştir. 2010 Yılı sonrası Girne Amerikan Üniversitesi’nin gelişmesine katkı sunacak öğrenci yurdu ve kampüs binalarını inşa etmiştir.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde tamamladığı projelerde çizgi üstü standartları yaşam standardı haline getirmeyi başaran Serim Company, bugüne kadar tamamladığı projelerle nitelikli konut inşa etmiş ve bu projelerin birçoğunda hızlı satış rekorlarının ve arzın çok üzerindeki talebin haklı gururunu yaşamıştır.

Serim Company’de üretilen her yeni projede daha yenilikçi ve ihtiyaçlara cevap verebilecek tüm detayların düşünülmesi amaçlanmıştır. Bölgesine değer katan ve ekonomiye yön veren büyük projelerin yanı sıra kurumsal sosyal sorumluluk projeleriyle eğitim, çevre, kültür, spor ve sağlık alanlarında yürütülen çalışmalara destek vermektedir.

Günümüzde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde gayrimenkul projeleriyle yatırımcılara cazibe merkezleri oluşturmaya ve Türkiye'de çeşitli gayrimenkul yatırımlarına devam etmektedir.